Z ostatniej chwili

WYCISKARKI PIONOWE A WYCISKARKI POZIOME — RÓŻNICE CZ II

WYCISKARKI POZIOME

To wyciskarki, które są starszej generacji i będą bazować na technologii sprzed około 20-30 lat. Dużo większe będą obroty silnika. Skoro obrotów będzie więcej to niestety w takim soku jednocześnie dużo mniej będzie cennych enzymów, witamin oraz fitosubstancji. Taki sok ma również mniejsze walory lecznicze. Większość poziomych wyciskarek przekracza 100 obrotów na minutę. To nawet dwa razy więcej niż w przypadku dostępnych urządzeń pionowych. Obroty silnika na poziomie powyżej 100 to za dużo, jeśli zależy nam na wartościowym soku, w którym będą te najcenniejsze składniki. Taki poziom obrotów występuje jedynie w starszych wyciskarkach, które są projektowanie kilkanaście lat temu. Jeśli technologia jest już przestarzała to tak naprawdę nie ma sensu kupowanie takiego urządzenia.

Do produkcji wyciskarek poziomych użyto materiały jakie były dostępne w okresie ich projektowania. Są to cięższe i mniej trwałe produkty, dlatego nie mają one takie jakości jak te wszystkie urządzenia, które obecnie możemy wykorzystywać przygotowując sobie smaczny sok. Jeśli chodzi o urządzenia poziome to najczęściej obecnie otrzymujemy krótszą gwarancję niż na pionowe. Mniej jest tam również tych elementów, które sprawią, że sprzęt będzie po prostu praktyczniejszy. Nie ma automatycznego czyszczenia, przepłukiwania czy też silikonowych wycieraczek.

 

Używanie takiej wyciskarki będzie czasochłonne, ponieważ po każdym użyciu będzie nas czekać bardzo dokładne mycie, które niestety zabierać będzie bardzo wiele czasu. Z tego powodu wiele osób w ogóle rezygnuje z wykorzystywania urządzenia, gdy w rzeczywistości jest ono tak problemowe przy użytkowaniu. Najczęściej takie wyciskarki maja również spore rozmiary co również ma duże znaczenie. Decyduje to bowiem o tym, że sprzęt będzie nam zajmował sporo miejsca. W czasach, gdy raczej stawia się na niewielkie kuchnie będzie to rzeczywiście istotny problem, ponieważ może się okazać, że zupełnie nie będziemy mieli, gdzie takiego urządzenia trzymać. Warto więc zastanowić się czy w ogóle obecnie jest sens kupowania urządzeń, które przygotowywane są jako wyciskarki poziome.

O nas

logo-footer

Bogaty materiał wiedzy z dziedziny wyciskarek do soków. Dzięki nam, poznasz najlepsze techniki, przepisy oraz porady. Wybór odpowiedniej wyciskarki również nie będzie już problemem.

Często czytane

Rukola - jakie ma właściwości i składniki odżywcze?
Wyciskarka do soków Cooksense HD 8801
Wyciskarka Cooksense HD

Świeże newsy branżowe

Wyciskarka do soków Hurom HP
Domowy jogurt w prosty sposób
Hurom Alpha – rynkowa nowość
© Copyright portaldomi.pl 2016 All Rights Reserved.